24 липня 2017 р.

Конкурсний бал окремих вступників у рейтингах на вступ інфо може змінитися, що пов'язано зі спрощенням врахування сільського коефіцієнту

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що довідка про реєстрацію у сільській місцевості цього року має використовуватися приймальними комісіями для підтвердження права на сільський коефіцієнт вступника незалежно від дати її видачі та тривалості періоду реєстрації місця проживання. Лист МОН з відповідним роз’ясненням було надіслано, 21 липня 2017 року, керівникам ВНЗ.«Цього року МОН вперше запровадило сільський коефіцієнт – 1,02 бали, на які множиться конкурсний бал. Він передбачений для вступників, які закінчили школу в сільському населеному пункті в 2017 році. Друга обов’язкова умова застосування коефіцієнту – вступник має бути зареєстрований в селі чи селищі, за винятком селищ, що входять до складу міст, та смт», – пояснив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

Сільський коефіцієнт підтверджується Довідкою про реєстрацію місця проживання особи, виданою відповідно до додатку 13 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабміну № 207 від 2 березня 2016 року.
«Ця постанова відносно нова, і зараз ми на практиці бачимо, що в низці навчальних закладів по різному можуть ставитися до дати видачі довідки і до встановленого в ній терміну проживання вступника в сільській місцевості. Хочу попросити колег уніфікувати свою оцінку, і доки нові форми документів ще відпрацьовуються, необхідно визнавати сільський коефіцієнт незалежно від цих двох чинників. Головне – щоб довідка відповідала встановленій Кабміном формі», – наголосив Олег Шаров.

За його словами, зараз приймальні комісії мають можливість видаляти або вносити позначку сільського коефіцієнту до окремої заяви без внесення до електронного кабінету іншого підтверджуючого документа. Тому упродовж 21-23 липня усі комісії мають переглянути усі підтвердні документи вступників та ухвалити рішення про застосування коефіцієнту.

Якщо комісія ухвалить рішення про видалення позначки коефіцієнту, вона має повідомити про це вступника не пізніше 24 липня 2017 року електронною поштою, телефоном або SMS. Це дасть можливість вступнику впродовж 24-26 липня подати до приймальних комісій уточнені документи.

3 коментарі:

  1. А є ліміт на кількість сільських абітурієнтів? Просто буде дуже смішно якщо людей з такими папірцями буде більше ніж міських абітурієнтів.

    ВідповістиВидалити
  2. Не розумію чим відрізняються діти ??Шкільна программа для всіх однакова.?? Я вважаю ,що це абсурд!!!! Сиділи ночами вчили! Переживали всі.пережили стрес наші діти!! І ось... ск вперід !!! Несправедливо!!!!!!!

    ВідповістиВидалити
  3. Просто абсурд! Всем известно, что качество образования в сельской школе намного ниже, чем в городской. Не понятно, почему у сельских детей должа быть такая привилегия?

    ВідповістиВидалити

Маєте власну думку? Не соромтеся, поділіться з читачами!