7 лютого 2015 р.

Про нововведення ЗНО 2015 року

Отже, нагадаємо про нововведення у ЗНО 2015 року.
З 2015 року, у проведенні ЗНО впроваджують перелік нововведеннь, що можливим внаслідок прийняття закону "Про вишу освіту", а саме потребою забезпечення рівного доступу до вищої освіти усім бажаючим поступити до вишу.Нововведеннями встановлено, що завдання з математики , української мови і літератури буду мати 2 рівні складності, результати ЗНО будуть визначені за оновленою методикою, державна підсумкова атестація (ДПА) з української мови для всіх випускників шкіл, гімназій, ліцеїв, колегіумів буде проходити у формі (ЗНО) а сертифікат ЗНО буде чинним тільки в рік його проходження.

Слід відмітити, що сертифікаційна робота (тест) із математики матиме 2 рівні складності: базовий та поглиблений.

Тому, кожен випускник, який хоче отримати вищу освіту, має визначитись з рівнем складності, який дозволить йому подати документи в обраний ним вищий навчальний заклад. Під час реєстрації для участі в ЗНО абітурієнт повинен повідомити про рівень складності.

Абітурієнт, який обрав базовий рівень, отримує зошит (16 сторінок), що складається з 30 завдань 3 форм: завдання яке має одну правильну відповідь з п'яти можливих (№ 1 - 20), завдання на встановлення відповідності (№ 21 - 24), та завдання з короткою відповіддю (№ 25 - 30), два з яких (№ 25, 26) є структурованими. Таким чином, структура сертифікаційної роботи базового рівня подібна до структури тесту ЗНО з математики 2014 року. Відповіді учасник тестування повинен зазначити в бланку А. Термін виконання сертифікаційної роботи базового рівня складає всього 130 хвилин.

Що стосується складності завдань тесту базового рівня, то вона відповідає програмі з математики для 5 - 9-х класів та програмі з математики для 10 - 11 класів з академічним рівнем.

Учасник тестування, який обрав тест з поглибленим рівнем, отримує зошит (20 сторінок), з 36 завдань чотирьох форм: завдання з вибором однієї
правильної відповіді з п'яти запропонованих (№ 1 - 20), завдання на встановлення відповідності (№ 21 - 24), завдання з короткою відповіддю (№ 25 - 34), два з яких (№ 25, 26) є структурованими, завдання з розгорнутою відповіддю (№ 35, 36). Сертифікаційна робота поглибленого рівня містить 30 завдань сертифікаційної роботи базового рівня і відрізняється від неї лише останніми шістьма завданнями. В даному випадку перевіряють математичну культуру учасника навички та знання, які йому потрібні для подальшого вивчення математики у вищих навчальних закладах, де математика буде профільним предметом. Важкість цих завдань відповідає програмі з математики профільного рівня для 10 - 11-х класів.

У бланках А і Б учасник ЗНО позначає правильні відповіді. У бланку Б учасник записує відповіді до завдань № 31 - 34 з короткою відповіддю та розв'язання завдань № 35, 36 і відповіді до них. Кожен етап розв'язання завдань з розгорнутою відповіддю має бути обґрунтованим із необхідністю зазначенням аксіом, теорем. Якщо для розв'язання необхідно рисунок, то учасник має його представити.

Відповіді, з бланку Б, перевіряє екзаменатор.

Виконати сертифікаційну роботи поглибленого рівня потрібно за 210 хвилин.

Для тесту з української мови і літератури є 2 рівні складності: базовий та поглиблений.

Учасник ЗНО, який вибрав базовий рівень, під час реєстрації в пункті тестування отримає зошит на 16 сторінок із 58 завданнями та два бланки відповідей (бланк А і бланк Б).

В завдань № 1-10, № 29-33 є тільки одна правильна відповідь з чотирьох можливих , завдання з вибором однієї правильної відповіді з п'яти варіантів (№ 11-23), завдання на встановлення відповідності (№ 24-28) і завдання з розгорнутою відповіддю (№ 58).

Завдання 34-57 перевірятимуть знання, навички та уміння з української літератури. Серед них також є завдання з вибору однієї правильної відповіді з п'яти можливих (№ 34-53) і завдання на встановлення відповідності (№ 54-57). Після виконання сертифікаційної роботу базового рівня, учасник ЗНО повинен позначити відповіді в бланку А (його перевірятиме комп'ютер) і написати власне висловлення в бланку Б (його перевірятимуть екзаменатори). Час, який відводиться на виконання завдань базового рівня складає 150 хвилин.

Якщо ж в момент реєстрації учасник ЗНО обрав тест поглибленого рівня, то в такому випадку він отримає зошит на 20 сторінок і виконуватимете 74 завдання. Результати роботи заносяться до бланків А, Б, А+ і Б+.

Сертифікаційна робота поглибленого рівня складається з завдань базового рівня та додаткових складніших завдання (№ 63-74). Виконуючи ці завдання учасник ЗНО продемонструє знання, уміння й навички, потрібні для навчання на профільних факультетах. Завдання (№ 59-62) з української літератури вимагатимуть установлення послідовності і вибір однієї правильної відповіді з п'яти можливих. Завдання (№ 67-74) з української мови передбачають відкриту коротку відповідь у вигляді 1 - 2 речень.

Виконавши ці додаткові завдання, абітурієнт має зробити все те, що передбачено базовим рівнем (тобто заповнити бланки А і Б), і також виконати додаткові дещо складніші завдання (заповнити бланки А+ і Б+). Термін виконання складає 210 хвилин

За матеріалами osvita.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар

Маєте власну думку? Не соромтеся, поділіться з читачами!